Konferencja „Doceńmy każde życie” 28.01.2017

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Konfederację Kobiet RP. Poniżej wiadomość od Organizatorów.

Szanowni Państwo,

Kilka miesięcy temu zwracałam się o Państwa o podpisanie petycji O konkretną pomoc dla kobiet i rodzin zamiast aborcyjnej oferty. Wspólnie stanęliśmy na stanowisku, że zamiast dotychczasowego przyzwolenia na aborcję dzieci chorych lub poczętych w wyniku czynu zabronionego, potrzebna jest realna pomoc i wsparcie dla całych rodzin. Nasz apel skierowany do najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej, w krótkim czasie podpisało blisko 30 tys. osób.

Dziś z satysfakcją stwierdzam, że w rządowym programie pomocowym dla rodzin znalazły się przynajmniej niektóre z proponowanych rozwiązań. To tylko jedna z inicjatyw Konfederacji Kobiet RP. Korzystając z naszego doświadczenia, ale przede wszystkim kierując się pragnieniem budowania trwałych, wartościowych relacji, chcemy służyć wsparciem i integrować środowiska, którym bliskie jest promowanie naturalnej kobiecości i macierzyństwa, a także szacunku dla roli rodziny i prawa do godnego oraz bezpiecznego życia jej członków, w tym poszanowania dla każdego ludzkiego życia – wartości tak ściśle związanych z naszą polską kulturą i tradycją.

Szacunek dla każdego ludzkiego życia – to właśnie myśl przewodnia konferencji popularnonaukowej, na którą serdecznie Państwa zapraszam:

Konferencję Doceńmy każde życie! organizują wspólnie Konfederacja Kobiet RP oraz Narodowa Organizacja Kobiet. Aby wziąć udział należy zapisać się przez formularz, dostępny na stronie docenmyzycie.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja obejmie trzy bloki: Docenić kobiecość, Docenić męskość, Docenić każde życie. Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Urszula Dudziak (KUL), dr Magdalena Wąsek-Buko (Katowice, hospicjum perinatalne), Ewa Kazimierczak (Fundacja Każdy Ważny z Olsztyna), dr Błażej Kmieciak (Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris), Małgorzata Terlikowska. Więcej informacji na stronie konferencji docenmyzycie.pl.

Serdecznie zapraszam!

 

 

 

Posted in Wydarzenia |