Photo by Irina Murza on Unsplash

Miło nam ogłosić, że nasz Projekt „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki” zdobył finansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Celem projektu jest zaktywizowanie 208 mam młodych dziewcząt do omówienia z pasją tematu fizjologii cyklu menstruacyjnego i do wspierania w prowadzeniu obserwacji biomarkerów płodności ich 208 córek/podopiecznych przy użyciu nowoczesnych materiałów i przystosowanej do tego celu aplikacji mobilnej.

Jako skróconą nazwę projektu przyjęto hasło: „Mama córce – kobieta kobietce”.

Do końca 2019 roku będzie trwało merytoryczne i metodyczne przygotowanie materiałów edukacyjnych oraz aplikacji mobilnej do zapisywania obserwacji objawów płodności dla nastolatek.

W kolejnych krokach mamy, które wezmą udział w projekcie zostaną przygotowane do omówienia tematu dojrzewania i obserwacji sygnałów ciała ze swoimi córkami lub podopiecznymi.

Szkolenia dla mam odbędą się we wszystkich 16 województwach w Polsce. Projekt potrwa do listopada 2020 roku.

Projekt „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki” sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Recommended Posts