Relacja ze Zjazdu Instruktorów i Nauczycieli INER

Tegoroczny Zjazd Instruktorów i Nauczycieli INER odbył się w Pelplinie w dniach 26 – 28 maja 2017.

Zjazd został zorganizowany przez Zarząd INER oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej.

Jak co roku było bardzo intensywnie 🙂 Nauczyciele i instruktorzy z całej Polski uczestniczyli w szkoleniu z interpretacji ciekawych kart cykli prowadzonym przez Elisabeth Rötzer. Odbyło się także spotkanie z doradcami Diecezji Pelplińskiej, podczas którego Elisabeth Rötzer przedstawiła początki INERu w Austrii oraz opowiedziała o pracy swojego Ojca, a także o nauczaniu Kościoła w zakresie planowania rodziny.

W programie znalazł się czas na przywołanie wspomnień z początków INERu w Polsce. W dyskusji, którą poprowadził Michał Gołąb wypowiedzieli się Elisabeth Rötzer i ks. dr Kazimierz Kurek, którzy byli najbliższymi świadkami powstania i rozwijania się INERu w Polsce.

Na zakończenie mszy świętej w bazylice katedralnej w Pelplinie Prezes INER Polska Elżbieta Gołąb oficjalnie podziękowała ks. dr Kazimierzowi Kurkowi za jego wkład i zaangażowanie w powstanie INERu w Polsce. To z inicjatywy Elżbiety Wójcik i na zaproszenie Księdza Kazimierza Kurka 30 lat temu przyjechał do Polski prof. Josef Rötzer by przeprowadzić kurs rozpoznawania płodności. Szkolenie to zaowocowało powstaniem w Polsce INER i jego historia w przyszłym roku będzie miała już 30 lat. Ksiądz Kazimierz otrzymał z rąk bpa Ryszarda Kasyny dyplom Honorowego Członka INER.

Kolejnym ważnym punktem Zjazdu było zapoznanie uczestników z systemem INERcycle, a przede wszystkim zaprezentowanie możliwości jakie ta aplikacja daje doradcom i nauczycielom podczas pracy z narzeczonymi i małżeństwami. Możliwość prowadzenia kursów na INERcycle czy konsultacji nauczyciela z prowadzoną parą to tylko wybrane funkcje nowego systemu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nowy biuletyn “INER Inspiracje” oraz teczki i ulotki promujące aplikację INERcycle.

Swoje wystąpienia miały także instruktorki Małgorzata Bojarska, która zaprezentowała temat “Nauczyciel INER – liderem pro-life”, Ewa Sawicka prezentująca zastosowanie luteiny oraz Renata Zdulska z wystąpieniem na temat karty z poczęciem w cyklu bezmiesiączkowym.

Nie zabrakło czasu na zwiedzanie wraz z przewodnikiem bazyliki katedralnej – wiodącego zabytku Pelplina z przełomu XIII – XIV wieku, zaliczanego do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce.

Warsztaty integracyjne, dzięki którym mogliśmy się wzajemnie poznać i wymienić tym, co mamy wspólne poprowadziła Marlena Prusakowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność. Wielkie wyrazy wdzięczności przekazujemy na ręce ks. Sławka Ałaszewskiego oraz Ani i Tomka Baranowskich, którzy byli lokalnymi gospodarzami tegorocznego Zjazdu INER.

Do zobaczenia za rok!

BE7P8681 BE7P8726 BE7P8727 BE7P8729 BE7P8787 BE7P8810 BE7P8813 BE7P8815 BE7P8830 BE7P8857 BE7P8862 BE7P8947 BE7P8959 BE7P8990 BE7P9024 BE7P9036
BE7P9042

 

 

Posted in Wydarzenia |