Relacja ze zjazdu INER 23-25 maj 2014, Łomża

W dniach 23-25 maja 2014 odbył się kolejny coroczny Zjazd Instruktorów INER. Tym razem miejscem spotkania była Łomża, gdzie przyjęli nas organizatorzy lokalni zjazdu: Jadwiga i Paweł Kołakowscy oraz pozostali łomżyńscy instruktorzy: Barbara Mieczkowska, Katarzyna Jankowska i Agnieszka Frydrych. W spotkaniu uczestniczyła Elizabeth Rötzer – gość specjalny, ks. Dominik Koperski – Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Warszawskiej i opiekun duchowy INER, ks. Sławomir Ałaszewski – Duszpasterz Rodzin Diecezji Pelplińskiej oraz ponad trzydziestu instruktorów i nauczycieli INER wraz z małżonkami.

Jak co roku zjazd miał charakter wielowymiarowy. Był czasem szkolenia i poszerzania wiedzy, a także okazją do wspólnych wspomnień, refleksji oraz doskonałej zabawy i radości we wspólnym gronie. W piątek mogliśmy wysłuchać kilku słów od Zarządu, przesłania duchowego Ks. Dominika Koperskiego dla nas oraz prezentacji instruktorów z Łomży. Sobota była przeznaczona na konferencję szkoleniowo – naukową „Duża rodzina łączy, uczy wspiera”, której INER był współorganizatorem. Po konferencji i obiedzie był czas na spacer po Łomży i zwiedzanie najciekawszych zabytków – między innymi: katedry, kościoła Ojców Kapucynów wraz z katakumbami i muzeum diecezjalnego. W sobotni wieczór uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii dziękczynnej, której przewodniczył JE ks. biskup Stanisław Stefanek. Następnie był czas na kolację i wspólne świętowanie. Zabawy integracyjne poprowadził Jan Kołakowski, który na co dzień pracuje jako psycholog i wodzirej.

W niedzielę braliśmy udział w wykładach i warsztatach instruktorskich. Renata Zdulska mówiła o „Pomocy dla kobiet z PCOS”. Agnieszka Chrobak przedstawiła temat fakultetów ”Metody rozpoznawania płodności”. Takie fakultety Agnieszka prowadzi już od dwóch lat na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie Elizabeth Rötzer przedstawiła tematy podejmowane na Kongresie Międzynarodowym INER, omówiła ciekawe karty cyklu i wyjaśniła wątpliwości stawiane przez uczestników. Zjazd zakończyła Eucharystia w kościele Ojców Kapucynów i wspólny obiad.

Podczas zjazdu Rada Założycieli mianowała nowych instruktorów: Annę i Tomasza Baranowskich – Parę Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego z Pelplina. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za obecność na naszym Zjeździe. A kolejne takie spotkanie już za rok 🙂

Zapraszamy do zapoznania się: Program Zjazdu Łomża 2014

Posted in Wydarzenia |