O nas
NASZA MISJA

Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody prof. dr med. J. Rötzera jest stowarzyszeniem, które powstało w październiku 1993 r., w oparciu o współpracę, doświadczenia, jak i dorobek naukowy i organizacyjny INER-u, który obejmuje kraje: Niemcy, Austrię, Włochy, Szwajcarię i Księstwo Lichtenstein. Instytut zrzesza ludzi związanych z metodą austriackiego lekarza prof. Josefa Rötzera, która umożliwia rozpoznanie okresów płodności i niepłodności w cyklu miesiączkowym.

 

Naszym celem jest rozpowszechnienie wiedzy o naturalnych metodach rozpoznawania płodności.

Wierzymy, że życie w zgodzie z rytmem wyznaczonym przez naturę jest okazywaniem naszemu ciału szacunku.

 

INER opiera swoją działalność na pracy społecznej członków.

Dlatego też jednym z zadań jest zabieganie o darczyńców na rzecz promowania NPR (w tym pozyskiwania wpłat 1% dla INER jako organizacji pożytku publicznego). Członkiem INER może być każdy, kto uznaje i chroni życie od poczęcia do naturalnej śmierci. W ramach członkostwa oferujemy trzy stopnie certyfikatów: użytkownika metody, nauczyciela i instruktora.

Głównym celem stowarzyszenia jest szeroko rozumiane upowszechnianie metod naturalnego planowania rodziny we wszystkich środowiskach społecznych i zawodowych w naszym kraju oraz Polonii, zgodnie z etyką katolicką. Cel ten realizujemy na wiele sposobów, np poprzez prowadzenie kursów i zjazdów szkoleniowych dla początkujących oraz dla nauczycieli NPR. Corocznie szkolimy około 3 tys. użytkowników. Prowadzimy też działalność wydawniczą dla potrzeb członków, jak zbieranie, opracowywanie dokumentacji NPR, rozprowadzanie związanej z tym literatury fachowej, zdobywanie, opracowywanie oraz rozprowadzanie popularnych materiałów szkoleniowych dotyczących NPR.

 

Jako stowarzyszenie możemy pochwalić się bogatą współpracą z ludźmi z różnych dziedzin życia społecznego, jak np współpraca ze środowiskiem medycznym, duszpasterskim, medialnym czy oświatą.

W naszym 28-letnim dorobku fundamentalne miejsce zajmują rzetelnie przygotowane kursy – dla użytkownika i nauczyciela, które w ostatnich latach, z formy drukowanej zostały scyfryzowane do systemu INERcycle przez zespół ZCM, działający w ramach INER. Kursy te są bazą do wszelkiej działalności szkoleniowej.

Wśród obecnie realizowanych przez stowarzyszenie projektów są min.: “Projekt Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki.”, “Cykl spotkań wokół płodności” i projekt “INERcycle”. Jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywy członków stowarzyszenia jak i osób zainteresowanych członkostwem.

 

[formularz do kontaktu/dołączenia do stowarzyszenia]

 

Rozwijany: statut, misja, zostań członkiem,  zarząd, sprawozdania, polityka prywatności, regulamin sklepu

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.